Čo: PSČ (miesto): Okolie: km Cena od: - do:
Hlavná stránka > Ostatné > Umelecké predmety > Inzerát č. 95246193

Kategórie

Antonio Dal Favero - "Sv. Magdaléna“

- TOP - [18.2. 2019]Autor: Antonio Dal Favero (1842-1908)
Názov diela: "Sv. Magdaléna“
Technika: olejomaľba na plátne
Rozmer diela: 32 x 39cm
Rozmer diela v ráme: 61 x 68cm
Rok vzniku: 1886
Signovaný
... na reverze diela sa nachádza autorská dedikácia („Al Sg. Pietro Varrola, 1886, An. Ca – Dal Favero, D.D.D.“ v preklade „Pre p. Pietra Varrolu, roku 1886, z domu Dal Favera, D.D.D. - Dono Dedit Dedicavit – „Venované ako dar“)
... dielo je adjustované v dobovom secesnom ráme
... k dispozícii fotografická dokumentácia realizovaného reštauračného výskumu


INFO:
Antonio Dal Favero sa narodil 24. júna 1842 v Cenede (dnes Vittorio Veneto v regióne Treviso) do rodiny známeho maliara Vincenza Del Favera (člen Accademia di belle arti di Venezia od roku 1823). Bol známy predovšetkým ako autor sakrálnych diel.
Antonio bol tiež členom Accademia di belle arti di Venezia, kde v rokoch 1862-64 získal mnoho ocenení za jeho sochárske diela. Jedným z ocenení bolo aj jeho oslobodenie od vojenskej služby v rakúskej armáde (Vittorio Veneto bolo v tom čase pod rakúskou správou). Známe je jeho dielo „Esmeralda“, ktoré sa nachádza na schodisku kráľovského paláca v Benátkach, ktorého objednávateľom bol markíz di Breme. Busta „Zmyselnosti“ v Palazzo Morosini v Benátkach, ďalej tri veľké skulptúry v Palazzo Giovanelli a Vittorio Venete. Podobizeň sv. Augusty v rovnomennej svätyni, či bronzový reliéf maliara Giovanniho Demina v katedrále vo Vittorio Veneto. Ďalšie jeho sochárske práce sa nachádzajú v Santa Lucia di Piave, dielo „Sv. Lucia“, či „Nepoškvrnené srdce“. Vo Vittorio Veneto reliéf Marcantonio Flaminio v Piazza Flaminio. V chráme St. Michele v regióne Salsa zase pamätník Vittoria Emanuela II. a socha Garibaldiho.
Z jeho sakrálnej maliarskej tvorby sú známe diela „Nabebovzatie“ v chráme v Covolo, oltárne obrazy z chrámu sv. Michele vo Vittorio Venete (dnes umiestnené v Diecéznom múzeu), oltár sv. Gottharda. Obrazy sv. Roccu, sv. Antónie a sv. Apolónie v meste Coneghano. Portrét sv. Augusty pre súkromné oratórium pani Visnà di Vazzola v Conegliane. Dielo „Madonna a svätí“ z roku 1887, dnes umiestnené vo farskom chráme v Cozzuole. Ďalej diela v chrámoch v Montanere, Fratty di Caneve, a mnohých iných.
V roku 1872 získal zlatú medailu od Società operaia di Vittorio Veneto za diela „L'operaio“ a „Vanerella“. V roku 1879 vystavoval v Benátkach. Na národnej výstave v Miláne, roku 1884 sa predstavil sochárskym dielom a plátnom „Alla predica“. V roku 1884 v Turíne dvoma plátnami „Gli allievi“ a „La vacca della nonna“, ktoré boli aj hneď predané do súkromnej zbierky. V tom istom roku dostáva štátne vyznamenanie od kráľa Vittoria Emmanuela II. a síce, rád Ordine della Corona d'Italia.
Antonio del Favero zomrel vo Vittorio Veneto 13. októbra 1908.


--- Pozrite si prosím aj ďalsie moje INZERÁTY ---
--- posielam poštou, kuriérom, osobne ---

Meno:
Telefón:

Vladimír
0915334814

Lokalita:040 01 Košice

Videlo:

226 ľudí

Cena:

Dohodou
Všetky inzeráty a hodnotenie užívateľa
Pridať do obľúbených
Zdieľajte na Facebooku
Odporučiť kamarátovi
Vyhľadať podobné inzeráty©2019 Bazoš - Inzercia, bazár Umelecké predmety
Pomoc, Otázky, Hodnotenie, Kontakt, Reklama, Podmienky, Ochrana údajov, RSS, Mobilná verzia
Inzeráty Ostatné celkom: 67748, za 24 hodín: 2877